TV-PRIMA-TV.cz
Stránky o Televize Prima

Nic než pravda

Nic než pravda (Moment of the truth) je psychologická soutěž, který představuje zcela nový koncept televizní zábavy. Na TV Prima se tato soutěž poprvé představila 25. října 2008. Soutěž moderuje charizmatický Petr Šiška.Ačkoliv se jedná o soutěž, nic než pravda nevyžaduje závratné znalosti, ale schopnost ustát extrémní situace a za každou cenu být pravdomluvný. Během vystoupení musí soutěžící odpovídat na až 21 otázek a při každé nepravdivé odpovědi pro něj soutěž končí.

Něco podobného jsme mohli sledovat v různých reality show, ale teprve pořad nic než pravda zachází do skutečného extrému. A tak vidina snadného zisku peněz může pro soutěžícího znamenat ztrátu přátel, rodiny a vůbec celého jeho součastného života.

Hlavní roli v soutěži ovšem hraje mysteriózní krabička, kterou nikdy neuvidíte. Detektor lži. Přístroj, kterýse používá v kriminalistice, ale ve vědeckých kruzích vzbuzuje velmi rozdílné názory. Většina vědců se ovšem shodne, že jeho přesnost je kolem 80 až 90 procenty.

Soutěž Nic než pravda nepochází z české dílny, ale ze zahraničí. Překvapením by mohlo být, že ne z Amerika, ale Kolumbie, kde se vysílala pod názvem Nada más que la verdad. Vlatníkem licence je ShineReveille.