TV-PRIMA-TV.cz
Stránky o Televize Prima

Komisař Rex

Komisař Rex kriminální seriál rakouské televize z prostředí oddělení vražd vídeňské policie, kde slouží i mimořádně nadaný pes Rex. Originální název seriálu je Kommissar Rex a natáčí se už od roku 1993. V součastnosti (2008) je natočeno již devět řad tohoto kirminálního seriálu.Hlavní lidskou postavou je inspektor Moser (Tobias Moretti), který u seriálu Komisař Rex vydržel až začátku čtvrté řady. Poté zatoužil po jiném uplatnění a scénáristé ho museli nechat zabít. Na jeho místo nastoupil Alex Brandtner (Gedeon Burkhard), k němuž náš chlupatý hrdina pocítil stejnou náklonnost, jako ke svému dřívějšímu páníčkovi.

Další změna v hereckém obsazení přišla až v sedmé řadě, od které Rexovi šéfují hned dva páníčkové. Jsou jimi komisař Marc Hoffman (Alexander Pschill) a jeho půvabná kolegyně komisařka Niki Herzogová (Elke Winkersová).

Jediným, kdo v seriálu Komisař Rex vystupuje po celou jeho dobu, je soudní lékař Dr. Leo Graf, který se z původně vedlejší role propracuje až mezi ty hlavní.

A jak to všechno vůbec začalo? To jednou policejní pes (německý ovčák) jménem Rex přichází při jedné akci o pána a ujímá se ho komisař vídeňského oddělení vražd Richard Moser. Moserův tým tvoří kolegové Stockinger a Höllerer. S řešením případů jim pomáhá i bývalý komisař Max Koch, Moserův přítel.