TV-PRIMA-TV.cz
Stránky o Televize Prima

TV-Prima-TV.cz - Stránky o Televize Prima

TV Prima je česká soukromá televizní stanice. Její oficiální název je Prima televize. Jejím součastným provozovatelem je FTV Prima, spol. s.r.o., funkci generálního ředitele zastává Marek Singer. TV Prima vysílá z Prahy.Stanice Prima TV začala své vysílání v roce 1993 pod názvem FTV Premiéra, později Premiéra TV. Ze začátku vysílala pouze v Praze a středních Čechách, celoplošně začala vysílat až v roce 1994 po zisku celoplošné vysílací licence. Tato licence pro TV Prima obsahuje podmínku, že část svého vysílacího času musí poskytovat pro regionální vysílání. Potřebujete poradit? Zkuste online poradna. Jak nejlépe investovat?

Od roku 1997 se TV Prima oficiálně jmenuje Prima (mango) roce 2003 byla TV Prima prodloužena licence na celoplošné vysílání až do roku 2018. Další mezníkem ve vývoji Prima televize byl vstup strategického partnera MTG (Modern Times Group), který přinesl kapitál a posílil zdraví tak postavení TV Prima na českém televizním trhu. V roce 2007 získala FTV Prima, spol. s.r.o. licenci na druhý program (v rámci procesu digitalizace vysílání), o jehož využití zatím neuvažuje.

Prima TV je plnoformátovou televizní stanicí, která vysílá filmy, seriály, zpravodajství, publicistiku i zábavné pořady i vtipy

TV Prima hraje na české televizní scéně druhé housle za konkurenční TV Nova, za níž zaostává ve sledovanosti i příjmech. I přesto přinesla pro televizního diváka několik novinek v podobě vlastního mnohadílného seriálu Rodinná pouta, či klasické reality show VyVolení, se kterou přišla o 2 týdny dříve než TV Nova se svou show Big Brother. Sledujte také hokej živě.